تعمیر گیربکس اتوماتیک چری

خدمات تعمیرگاه گیربکس برتر شامل حال خودروهای چری هم می‌شود و اگر شما هم صاحب خودروی چری هستید و علائم مشکوک خرابی گیربکس را نشان می‌دهد، می‌توانید از طریق تعمیرگاه گیربکس برتر  برای تعمیر گیربکس اتوماتیک چری اقدام کنید. خودروی چری را به ظاهر زیبا، مدرن و ایمنی بالای آن می‌شناسیم که در ایران هم طرفداران زیادی دارد. استفاده از گیربکس اتوماتیک در این خودرو اگرچه باعث آسان‌تر شدن رانندگی می‌شود و نیازی به پای چپ برای کلاچ گرفتن ندارد، اما اگر هم آسیب ببیند به دلیل آنکه سیستم پیچیده‌ای دارد، فقط باید در یک مرکز تخصصی تعمیر شود. گیربکس اتوماتیک چری به نسبت گیربکس‌های دستی، هزینه تعمیرات بالاتری دارد و در هنگام بروز کوچک‌ترین مشکل باید سریعا تعمیر شود. در ادامه این مطلب می‌خواهیم ضمن بررسی ایرادات رایج و نحوه رفع مشکلات گیربکس چری، تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک برتر را هم به شما معرفی کنیم بنابراین همراه ما باشید.

 • استفاده از تجهیزات پیشرفته
 • به کارگیری کادری حرفه ای و با تجربه
 • تضمین و تامین قطعات اورجینال و اصل
 • گارانتی بی قید و شرط
 • تست و بررسی ایردات در حضور مشتری
تعمیر گیربکس اتوماتیک چری
فهرست عناوین محتوای تعمیر گیربکس اتوماتیک چری
جزئیات برند چری
تاریخ تاسیس (میلادی)

1997

موسس

دولت چین

ساخت کشور

چین

دفتر مرکزی

واها، چین

بررسی برند چری

تعمیر گیربکس چری

چری از شرکت‌های خودروسازی چینی است که زمان تاسیس آن به سال 1997 باز می‌گردد. این شرکت خودروسازی چینی در شهر ووهو، استان آنهوی چین واقع شده است و جزو بزرگ‌ترین شرکت های خودروسازی چین نیز محسوب می‌شود. خودروهای تولیدی چری شامل انواع خودروهای سواری، شاسی بلند و خودروهای الکتریکی هستند که به دلیل ایمنی بالا و ظاهری بسیار شیک و مدرن، در ایران هم بسیار پرطرفدار شده‌اند. بعضی از مدل‌های محبوب چری که در ایران هم طرفداران زیادی دارند، شاملTiggo 7، Tiggo 8 و Arrizo 6 هستند. این خودروها از ویژگی هایی مثل موتور قدرتمند، سیستم ناوبری، سیستم ارتباطی، سیستم ایمنی، طراحی جذاب و ... برخوردار هستند و در بیش از 80 کشور جهان به فروش می‌رسند.

مونتاژ خودروهای چری در ایران توسط یکی از زیرمجموعه‌های کرمان خودرو انجام می‌گیرد. این خودروها در بازار ایران، گزینه‌ای قیمت مناسب و باکیفیت محسوب می‌شوند و به دلیل استفاده‌کنندگان زیادی که دارند، چند مرکز از جمله تعمیرگاه گیربکس برتر، خدمات تعمیرات را برای آنها ارائه می‌دهند تا رانندگان خودروهای چری در مواقع خرابی خودروی خود بتوانند به سرعت قسمت آسیب دیده خودرو را تعمیر کنند.

انواع گیربکس‌های اتوماتیک چری

تعمیر گیربکس اتوماتیک چری

گیربکس چری از نوع اتوماتیک است و نوع گیربکس هم cvt می‌باشد. گیربکس اتوماتیکcvt، تعداد قطعات متحرک محدودی دارد و به همین دلیل کمتر دچار خرابی می‌شود. به بیانی دیگر، کاربرد گیربکس cvt در خودروهایی است که مصرف کمتری دارند مانند خودروهای آریزو 6، تیگو 7 پرو چری و ... که جزو خودروهای ایمن محسوب می‌شوند.

گیربکس اتوماتیک cvt اگر به خوبی از آن استفاده و مراقبت شود و برنامه تعمیر و نگهداری منظمی داشته باشد، بدون مشکل کار می‌کند اما در صورت بی‌توجهی به برنامه تعویض روغن گیربکس و عدم رعایت نکات نگهداری اصولی از آن، امکان خرابی دارد. گیربکس cvt در اکثر موارد خرابی، قابل تعمیر می‌باشد و بزرگ‌ترین مشکلی که ممکن است دچار آن شود، فرسایش تسمه محرک میان دو قرقره است که موجب کاهش توان خودرو در افزایش سرعت عادی می‌شود. در این وضعیت، تسمه باید تعویض گردد تا عملکرد گیربکس احیاء شود.

گیربکس اتوماتیک cvt به کار رفته در خودروی چری، در صرفه جویی سوخت بسیار کمک می‌کند و کمترین ارتعاشات و نویز را دارد همچنین عملکرد آن با توجه به سرعت و نیاز راننده، قابلیت انطباق دارد. البته در کنار این ویژگی‌های مثبت، معایبی هم دارد و به نوسانات حرارتی، حساسیت بسیاری نشان می‌دهد همچنین نیازمند تعمیرات و نگهداری خاص است.

نکته مهم برای تعمیر گیربکس Chery مراجعه به یک تعمیرگاهی است که خدمات تخصصی را ارائه می‌کند. تعمیرگاه گیربکس برتر، از مجرب‌ترین و تخصصی‌ترین مراکز تعمیرات گیربکس اتوماتیک است و خدمات خود را همراه با گارانتی ارائه می‌دهد. شما می‌توانید قبل از تعمیر گیربکس چری خود در تعمیرگاه گیربکس برتر، از خدمات مشاوره رایگان این مرکز نیز بهره مند شوید

نکات مهم در نگهداری چری

برای جلوگیری از هزینه‌های تعمیر گیربکس چری توصیه می‌شود نکات مهم نگهداری از گیربکس را رعایت کنید تا طول عمر قطعه را هم افزایش دهید. توجه به نکات مراقبتی زیر می‌تواند به حفظ عمر مفید گیربکس چری کمک کند :

 • تعویض به موقع روغن گیربکس : روغن گیربکس چری را هر چند وقت یکبار و بسته به میزان استفاده از خودرو، تعویض کرده و روغن قدیمی را تخلیه کنید. برای تعویض روغن گیربکس می‌توانید به تعمیرگاه گیربکس برتر هم مراجعه کنید.
 • تعویض فیلتر روغن گیربکس : علاوه بر خود روغن گیربکس، فیلتر آن هم باید تعویض گردد. در زمان تعویض روغن گیربکس، فیلتر قدیمی با فیلتر جدید جایگزین شده و سپس روغن جدید استفاده می‌شود.
 • سرویس سیستم ترمز گیربکس : سیستم ترمز گیربکس باید هر چند وقت یکبار بررسی و سرویس شود تا در صورت وجود مشکلات جزئی مثل نشتی یا خرابی، از گسترده شدن این مشکلات جلوگیری شود.
 • سرویس سیستم ترمز موتور : برای افزایش طول عمر گیربکس چری، سیستم ترمز موتور آن را هم سرویس کنید تا هر گونه خرابی آن کنترل شود.
 • سرویس سیستم خنک کننده گیربکس : هر نوع نشتی و خرابی در سیستم خنک کننده گیربکس چری، باید سریعا شناسایی شده و قطعات معیوب، تعمیر یا تعویض کردند.

علت های خرابی گیربکس اتوماتیک چری 

نحوه تعمیر گیربکس چری بستگی به نوع خرابی آن دارد زیرا این قطعه در خودروی چری، بنا به دلایل مختلفی دچار آسیب می‌شود و علائمی را هم در زمان خرابی نشان می‌دهد. رایج‌ترین خرابی های گیربکس چری، عبارتند از :

 • گاز هرز خوردن گیربکس چری

از علت‌های خرابی گیربکس اتوماتیک چری، گاز هرز خوردن آن است. علت این مشکل، در چند موضوع است؛ اول اینکه ممکن است در گازهای کارتر یا سوپاپ ها، نشتی وجود داشته باشد و اگر درزبندی گازها خراب شده باشد، این مشکل پیش می‌آید. علت دوم، ناشی از سوپاپ‌های فسروده گیربکس است که در اثر کار طولانی مدت، دچار فرسودگی می‌شوند. دلیل دیگر گاز هرز خوردن گیربکس چری، خرابی ولو PCV است که مسئولیت جلوگیری از ورود گازهای کارتر به مدار روغن را به عهده دارد. خرابی این قطعه، باعث نشتی روغن می‌شود.

زگیل‌زدگی داخل موتور، خم شدن یا شکستن میل سوپاپ، فشار پایین سیلندر و ... از دیگر موارد موثر در گاز هرز خوردن گیربکس چری است. با مراجعه به تعمیرگاه گیربکس چری گیربکس برتر، تعمیرکار ابتدا به بررسی علت مشکل می‌پردازد و سپس قطعات معیوب را تعویض خواهد کرد.

 • زوزه کشیدن گیربکس چری

تعمیر گیربکس Chery به دلیل زوزه کشیدن گیربکس، بنا به چند علت است از جمله خشکی روغن گیربکس، فرسوده شدن بلبرینگ‌ها، آسیب دیدن دندانه‌های چرخ دنده، هم محور نبودن چرخ دنده‌ها، مشکل در طراحی گیربکس و...

 • تقه زدن گیربکس چری

از دیگر خرابی‌های گیربکس چری، تقه زدن آن است. اگر دندانه‌های چرخ دنده آسیب دیده باشند، بلبرینگ فرسوده شده باشد و یا روغن گیربکس کهنه شده باشد، این مشکل برای گیربکس پیش می‌آید. می‌توانید برای تعمیر گیربکس چری که مشکل تقه زدن دارد، خودرو را به تعمیرگاه گیربکس برتر ببرید تا تعمیرکار با بررسی قطعه، علت اصلی مشکل را شناسایی کرده و سپس آن را تعمیر نماید.

 • خلاص شدن گیربکس چری

خلاص شدن گیربکس اتوماتیک چری، چند دلیل دارد اما از دلایل اصلی این مشکل، شامل موارد فرسودگی کلاچ، آسیب دیسک کلاچ، خرابی سیستم هیدرولیک کلاچ، آسیب دندانه سینکرون، خرابی سنسور دور موتور، لغزش چرخدنده‌ها و... هستند.

 • روشن شدن چراغ هشدار گیربکس

روشن شدن چراغ هشدار گیربکس نشان از خرابی این قطعه دارد و باید برای تعمیر گیربکس چری به تعمیرگاه بروید. از دلایل روشن شدن چراغ هشدار گیربکس می‌تواند افزایش دمای سیال گیربکس به حد بالاتر از حد معمول باشد همچنین اگر فشار بیش از حدی به داخل جعبه دنده وارد شود یا سطح سیال پایین باشد، چراغ هشدار روشن می‌شود.

خدمات تخصصی گیربکس اتوماتیک چری در گیربکس برتر

تعمیر تخصصی قطعات گیربکس چری

تعمیر گیربکس چری

برای تعمیر گیربکس چری ابتدا قطعه معیوب شناسایی می‌شود زیرا شامل مجموعه ای از دنده‌ها، مکانیزم‌های الکترونیکی و ... است که به صورت هماهنگ با یکدیگر کار می‌کنند. در تعمیرگاه گیربکس چری گیربکس برتر، خدمات تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک چری برای قطعات مختلف آن ارائه می‌شود. این قطعات را در ادامه معرفی می‌کنیم :

ساعت گیربکس

یکی از مهم‌ترین قطعات در گیربکس چری، ساعت گیربکس است که وظیفه دارد میان دنده‌ها و تغییر سرعت در گیربکس، هماهنگی‌های لازم را انجام دهد. ساعت گیربکس اگر دچار خرابی شود، حتما باید فوار تعمیر گردد زیرا معیوب بودن آن، عملکرد دنده را مختل می‌کند.

توربین گیربکس

توربین در گیربکس اتوماتیک چری، وظیفه انتقال نیرو و تعیین سرعت خروجی را بر عهده دارد بنابراین با آسیب دیدن آن، تنظیم سرعت و تغییر دنده‌ها با مشکل مواجه می‌شود.

شیربرقی گیربکس

قطعه مهم دیگر در گیربکس اتوماتیک چری، شیر برقی است که وجود آن برای تعویض صحیح دنده، ضروری است. وظیفه شیربرقی گیربکس، کنترل و جابجایی روغن گیربکس است و آسیب دیدن آن برابر است با مشکل در تعویض صحیح دنده بنابراین باید به شکل اصولی و سریع، تعویض و تعمیر شود.

زنجیر

از قطعات به کار رفته در گیربکس چری، زنجیر است که ظاهری V شکل دارد. این قطعه که کارایی آن در گیربکس‌های اتوماتیک است، باعث انتقال نیرو از قرقره ورودی به قرقره خروجی می‌شود و بیانی ساده‌تر، حرکت خودرو با عملکرد صحیح زنجیر، ممکن می‌شود. زنجیر گیربکس ممکن است دچار پارگی و سایش شود و در این وضعیت، نیازمند تعویض و تعمیر خواهد بود.

کلاچ

کلاچ در گیربکس چری، قدرتی که توسط موتور تولید شده است را به گیربکس انتقال می‌دهد تا چرخ‌ها شروع به حرکت کنند. با اعمال فشار بر روی کلاچ، دو صفحه آن در تماس با یکدیگر قرار می‌گیرند تا انتقال قدرت انجام شود اما در وضعیت کلاچ آزاد، قدرت از موتور به گیربکس انتقال داده نمی‌شود.

اویل پمپ

یک قطعه در گیربکس چری که تحت عنوان اویل پمپ شناخته می‌شود، وظیفه دارد که روغن گیربکس را انتقال دهد و با وجود آن در گیربکس، به تمام اجزاء روغن خواهد رسید. خرابی اویل پمپ می‌تواند باعث کاهش طول عمر قطعات گیربکس شود از این رو، ضروری است با مشاهده علائم خرابی پمپ روغن به تعمیرگاه گیربکس برتر مراجعه کنید.

صافی

صافی در گیربکس چری، برای روان‌سازی و جلوگیری از آلودگی روغن گیریکس کاربرد دارد و مانع از ورود هر گونه ناخالصی روغن گیربکس به سایر قطعات می‌شود. این قطعه با توجه به نقش حیاتی خود، تاثیر مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد و بهتر است که تعویض و تعمیر آن به موقع انجام شود.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک چری

 

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک چری در فواصل زمانی منظم، اهمیت بسیاری دارد و اگر برای شما هم عملکرد صحیح و طول عمر گیربکس خودروی‌تان مهم است، تعویض روغن آن را به موقع انجام دهید. برای تعویض روغن گیریکس اتوماتیک چری می‌توانید از خدمات تعمیرگاه گیربکس برتر استفاده کنید. این تعمیرگاه متناسب با نوع گیربکس خودرو، از روغن باکیفیت استفاده می‌کند تا قطعات گیربکس، روان‌کاری و خنک‌سازی شوند و از خرابی زود هنگام آنها جلوگیری شود. زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک چری هر 30 تا 40 هزار کارکرد است.

هزینه و اجرت تعمیر گیربکس اتوماتیک چری

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چری، رقم ثابتی نیست زیرا بستگی به چند عامل دارد که در ادامه به این عوامل اشاره می‌کنیم :

 • مدل و سال تولید خودرو
 • نوع مشکل گیربکس که می‌تواند جزئی یا گسترده باشد.
 • تعداد کیلومترهای طی شده
 • تخصص و تجربه مکانیک
 • قطعات یدکی مورد استفاده که بعضی از قطعات، کمیاب و گران هستند.
 • و...

شما می‌توانید برای مشاوره شدن در زمینه هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چری، یک تماس تلفنی مفید با تعمیرگاه گیربکس برتر داشته باشید. پس از تماس تلفنی، ایراداتی که گیربکس خودرو نشان می‌دهد را به تعمیرکار توضیح دهید تا بهتر شما را راهنمایی کنند. در جدول زیر هم می‌توانید حدود هزینه های تعمیرات گیربکس چری را مشاهده نمایید :

هزینه تعمیر گیربکس چری

جمع بندی

تعمیر گیربکس چری با توجه به حساسیت زیادی که دارد، نیازمند یک تعمیرکار حرفه‌ای و مجرب می‌باشد. این قطعه در خودروی چری، اجزای مختلفی دارد و همین پیچیده بودن آن باعث می‌شود که هر تعمیرکاری از عهده عیب یابی و تعمیرات قطعه برنیاید. اگر برای تعمیر گیربکس اتوماتیک چری به دنبال یک تعمیرگاه تخصصی و مجهز هستید، می‌توانید از خدمات تعمیرگاه یگربکس برتر بهره مند شوید. گیربکس برتر به عنوان تخصصی‌ترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک چری، پیش از اینکه گیربکس خودروی شما را بررسی و تعمیر کند، ابتدا خدمات مشاوره و دیاگ رایگان را ارائه می‌دهد و بعد از عیب یابی دقیق، هزینه تعمیرات به شما اعلام خواهد شد. در نهایت با موافقت شما، تعمیرات گیربکس در حضور خودتان انجام می‌پذیرد و در پایان هم ضمانت نامه معتبر دریافت خواهید کرد.